Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

Witam,

mam taki problem (a właściwie moja znajoma), że po zainstalowaniu Moje ING w telefonie oraz po aktywowaniu Blika nagle włączyły się jej SMS-y, których wcześniej nie miała. Przychodzą jej teraz sms-y po każdej operacji (przelew, płatności kartą itp), ale najgorsze jest to że naliczyło jej już ponad 7 zł za te SMS.

Sprawdzaliśmy ustawienia SMS w starej wersji bankowości w opcji Profil/UstawieniaEmotikon: sfrustrowanyerwis SMS (tam definiuje się limity na powiadomienia SMS), ale w tej opcji ma "serwis SMS nieaktywny".

Prośba o poradę gdzie to można wyłączyć ? Znajoma jest zła na mnie że namówiłem ją na tego Blika który miał być niby za darmo.

Odpowiedz
0 Lajków
Jamniczek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
15
22-02-2017
Wiadomość 1 z 7 (50 862 wyświetleń)

Re.: Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

Blik jest za darmo wtedy gdy wykonasz transakcje bezgotówkowe na kwotę 300zł i więcej (zauważyłem to z mojego własnego doświadczenia) po za tym to nie sms-y tylko aplikacja Moje ING wyświetla powiadomienia push gdy rachunek zostanie uznany, blokadach i obciążeniach na rachunku (wiec o to sie nie musi martwić bo to nie ma nic wspólnego z sms-ami). Zapewne domyślam sie że ma telefon z systemem android?

Odpowiedz
0 Lajków
Stanislaw1988
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
0
15-12-2016
Wiadomość 2 z 7 (50 796 wyświetleń)

Re.: Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

@Jamniczek @Stanislaw1988 Korzystanie z płatności BLIK jest bezpłatne. Nie jest prawdą, że za pomoca kodów BLIK należy wydać 300 zł, aby uniknąć prowizji. Ten warunek dotyczy płatności kartą płatniczą do konta w miesiącu rozliczeniowym. Pamiętajcie, że jeżeli korzystacie z konta Direct to pierwsza wypłata gotówki z bankomatu innego niż nasz lub sieci Planet Cash jest bezpłatna, następne kosztować będą po 2,5 zł.

@Jamniczek Domyślam się, że 7 zł to prognozowana opłata za kartę płatniczą, której Twoja znajoma uniknie spełniając warunek, o którym napisałem powyżej. Wiadomości sms, o których wspomniałeś to powiadomienia PUSH, które mając aktywną aplikację Moje ING Mobile są bezpłatne. Można je oczywiście wyłączyć w ustawieniach aplikacji mobilnej, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 3 z 7 (50 776 wyświetleń)

Re.: Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

[ Edytowane ]

Dzięki za odpowiedzi.

faktycznie to nie sms-y się włączyły tylko powiadomienia push po każdej operacji Emotikon: Szczęśliwy

Ale sms-y też przychodzą dola BLIK o takiej treści: "Przelew na telefon BLIN od (tu moje dane) na kwotę XX,XX został wykonany na rachunek odbiorcy".

 

W związku ztym mam dwa kolejne pytania:

1. czy te sms-y sa darmowe, czy też nie są za darmo, oraz jak je można wyłączyć aby nie przychodziły ? Jeśli nie są darmowe, to oznacza że jest "ukryta" opłata za coś, co reklamowane jest jako darmowe Emotikon: Szczęśliwy

2. Czy do powiadomień push można ustawić limity kwotowe takie jak w serwisie sms ? Czyli "powiadamiaj mnie tylko o operacjach powyżej określonej kwoty,  nie zawracaj mi głowy drobnymi".

 

PS. Jeśli chodzi o prognozowana opłatę za kartę 7zł, to też tak myślałem, ale znajoma zapewniła mnie że już dawno "nabiła" zakupów na ponad 500zł, stąd jej zaniepokojenie.

Odpowiedz
0 Lajków
Jamniczek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
15
22-02-2017
Wiadomość 4 z 7 (50 649 wyświetleń)

Re.: Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

Odpowiadając na Twoje pytania:

1. Smsy z informacją o przelewach na telefon BLIK są darmowe.

2. Powiadomienia PUSH możesz ustawić do konta czy karty. Nie ustawisz limitu kwotowego dla powiadomień PUSH.
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 5 z 7 (50 576 wyświetleń)

Re.: Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

Wiadomości SMS są darmowe, ale mimo tego czy można je jakoś wyłączyć aby nie przychodziły? Takie samo powiadomienie dostajemy w formie wiadomości po zalogowaniu do bankowości internetowej. Po co duplikować informację
Odpowiedz
0 Lajków
pbocian
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
14-06-2017
Wiadomość 6 z 7 (45 337 wyświetleń)

Re: Re.: Moje ING - włączyły się SMS po aktywowaniu Moje ING/Blik

Nie możesz zmienić tych ustawień. Przekazałem jednak Twoją sugestię do zespołu odpowiedzialnego za rozwój aplikacji mobilnej. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (45 210 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy