Odpowiedz

Google Pay vs ING Bank Śląski

Witam,

 

Na wstępie przeważnie karciłem bank za opieszałość, ślamazarność, mułobanomaty i wciskanie Klientom na siłę wspaniałej nowej aplikacji mobilnej oraz niemal jeszcze gorszej obsługi poprzez interfejs internetowy, pomarańczowe kulki, wykresy które śniły się w najgorszych snach po nocach i inne finansometry dla ubezwłasnowolnionych nie mających czasu myśleć Klientach, obsługę w banku stacjonarnym czy budowaniem zabezpieczeń przed wejściem do bankomatów... ale przeżyłem ponowne uczucie pewnego polubienia gdy ujrzałem postęp i integrację z Google Pay. W tym miejscu należą się bankowi brawa, ale jak to bywało w tej instytucji nie do końca osoba która wpadła na tak można zwać genialny pomysł do końca tak genialnie nie pomyślała. Już tłumaczę dlaczego...

Po zainstalowaniu Google Pay i integracji z moją pomarańczową kartą ING wielki zonk! Nie mogę nią płacić! Domyślam się dlaczego ale proszę szanownych ekspertów z ING o wyjaśnienie czy właśnie tak jest. Zaznaczam, że nigdy nie byłem zwolennikiem wprowadzenia płatności zbliżeniowych kartą. Uważam co się później potwierdziło, że nie jest to w żaden sposób bezpieczna metoda płatności. Po kradzieży karty w naszym kraju w sklepach nie sprawdzają tożsamości na karcie i można poszkodowanemu podwędzić nieco polskich złotych. Jednak używając Google Pay i integrując kartę z telefonem mam 100% pewności, że jak mi ukradną telefon to i tak nie zrobią żadnej operacji zbliżeniowej ponieważ telefon mam zablokowany kodem.

Mam więc tylko jedno pytanie: czy jeśli płatności zbliżeniowe mam wyłączone na karcie to również nie będą one działać w tej wirtualnej?

Jeśli tak to tak jak wspomniałem na początku genialny pomysł genialnie spartaczony ale możliwy do naprawienia dodając funkcję blokady zbliżeniowej fizycznej karty, ale nie tej wirtualnej w telefonie (tutaj forma płatności zbliżeniowej jest bezpieczna). Czy można oczekiwać takich zmian?

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 31
Wpisy: 48
Zarejestrowany: 03-11-2015
Wiadomość 1 z 3 (167 wyświetleń)
Highlighted

Re: Google Pay vs ING Bank Śląski

To się zgadza, że jeżeli masz wyłączone płatności zbliżeniowe w karcie Visa Zbliżeniowa, to nie będziesz mógł korzystać z płatności zbliżeniowych przez Google Pay. Zbliżeniowość możesz ponownie włączyć:

  • w Moje ING -> Moje finanse -> Karta -> Włącz płatności zbliżeniowe,
  • telefonicznie 32 357 00 12 lub
  • w oddziale.

Po włączeniu zbliżeniowości zrób kartą transakcję z PINem w sklepie lub bankomacie. Wtedy będziesz mógł płacić zbliżeniowo.

Jeżeli chodzi o Twoją sugestię o włączeniu zbliżeniowości tylko do płatności przez Google Pay, to zgłosiłam ją do osób zajmujących się płatnościami.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
Lajki: 65
Wpisy: 261
Zarejestrowany: 04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (94 wyświetleń)

Re: Google Pay vs ING Bank Śląski

Jak się włącza płatności zbliżeniowe dla fizycznej karty to wiem ponieważ wcześniej je wyłączyłem ze względów zerowego bezpieczeństwa.
Czekam więc z niecierpliwością na efekty prac osób zajmujących się płatnościami gdyż będzie miała ona sens w przypadku używania telefonu z blokadą na PIN którą wymusza aplikacja Google Pay jak opisałem powyżej.
Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 31
Wpisy: 48
Zarejestrowany: 03-11-2015
Wiadomość 3 z 3 (80 wyświetleń)