Odpowiedz

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

Dziękuję, pomogło.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
selene7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
02-04-2016
Wiadomość 21 z 61 (18 523 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

Aby nie zakładać już nowego wątku, to czy jest lub będzie możliwość wyboru jakie powiadomienia push chciałbym otrzymywać? Przykład - informacja o braku możliwości realizacji zaplanowanej płatności. Dopiero po zalogowaniu się do systemu internetowego Moje ING z wiadomości dowiedziałem się, że nie zostało ono zrealizowane.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 22 z 61 (18 928 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

ta apliakcja jest cudowna

kuba22
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
4
30-01-2017
Wiadomość 23 z 61 (18 918 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

Jeszcze o powiadomieniach. Znalazłem konfigurację do rachunków oraz kart. Zmieniłem sobie, ustawiłem kartę i teraz sprawdzę o czym mnie system powiadamia (blokady?).

Proszę o informację: gdzie można sprawdzić historię powiadomień?

Czy system nie informuje o pobraniu prowizji? Nie otrzymałem informacji, a to też zmiana salda/ dostępnych środków na rachunku.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 24 z 61 (18 904 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

@Konto usunięte W przypadku wyboru rodzaju powiadomień push, planujemy wdrożyć takie rozwiązanie w tym roku.
Konfiguracja powiadomień
Powiadomienia dla płatności kartą wysyłamy raz, w momencie wykonania płatności.

Nie wysyłamy informacji o pobraniu prowizji z konta. W usłudze nie ma wglądu do historii wysłanych powiadomień.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 25 z 61 (18 846 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

@WiolettaSdziękuje za odpowiedź. Czekam zatem na zmiany. Wg mnie informacje o popbranej prowizji, z uwagi na zmianę stanu salda warto również uwzględnić w planowanych zmianach. Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 26 z 61 (18 843 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

@Konto usunięte dziękujemy za sugestie.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 27 z 61 (18 772 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

[ Edytowane ]

No ok ok spoczko kolego.

Odpowiedz
0 Lajków
Malo981
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
02-02-2017
Wiadomość 28 z 61 (18 637 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

Na plus zmiana, nie wiem czy ktoś wspominał, powiadomienia o zmianie salda działają z chwilą dokonania transakcji, a nie w chwili "zdjęcia blokady/księgowania" co zdarzało się w nocy. Posiadając wspólne konto Komfort widać teraz, że druga osoba dokonywała zakupów i dostępnych środków jest mniej. Cieszę się, że sugestie zostały uwzględnione. Brawo Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 29 z 61 (18 462 wyświetleń)

Re.: Aplikacja mobilna - powiadomienia

Dodam też "na plus", że jest możliwość ustawienia o czym chcemy być informowani i z którego konta. Na początku dostawałam powiadomienia o operacjach na koncie, do którego jestem tylko upoważniona. Było to bardzo denerwujące. Teraz ustawiłam sobie zgodnie z życzeniami i jestem bardzo zadowolona.

Żeby jeszcze zapamiętywany był filtr "wyłączenie smart saver". Okropne jest to ustwianie za każdym razem przy przeglądaniu historii...

selene7
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
02-04-2016
Wiadomość 30 z 61 (18 453 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy