Odpowiedz

Brak powiadomień push.

Od połowy grudnia przestały do mnie docierać powiadomienia push. Nic nie było zmieniane w telefonie (Galaxy S6). Próbowałem kilka razy wyłączać te powiadomienia i włączać i nic. Co może być powodem?

Odpowiedz
0 Lajków
tomekw1965
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-01-2016
Wiadomość 3 z 61 (54 108 wyświetleń)

Opóźnione powiadomienia push z aplikacji INGMobile

Witam,

Mniej więcej od nowego roku aplikacja INGMobile wysyła do mnie po kilkanaście powiadomień PUSH o dokonanych transakcjach, wpłatach wypłatach itp. mimo, że w danym dniu wykonałem może jedną operację. Rzecz w tym, że powiadomienia, które przychodzą są sprzed kilku dni lub nawet kilkunastu. Jest to bardzo denerwujące kiedy w ciągu dnia telefon kilkanaście razy powiadamia mnie o transakcjach z przeszłości. Dzieje się to jednocześnie na moim telefonie jak i telefonie mojej dziewczyny (mamy jedno wspólne konto, oraz każdy osobne), więc wykluczam możliwość złej konfiguracji danego telefonu.

Odpowiedz
0 Lajków
pablohoney
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
05-01-2016
Wiadomość 1 z 61 (42 774 wyświetleń)

Re.: Opóźnione powiadomienia push z aplikacji INGMobile

Faktycznie po weekendzie noworocznym nastąpiły u niektórych klientów opóźnienia w wysyłaniu powiadomień, przez co mogłeś otrzymać je w jednym czasie.
Pracujemy nad tym by wszystkie powiadomienia były obecnie wysyłane na bieżąco.

Odpowiedz
0 Lajków
MateuszO
Były moderator
Były moderator icon
25
9
04-09-2015
Wiadomość 2 z 61 (42 761 wyświetleń)

Re.: Brak powiadomień push.

Sytuacja, którą opisujesz może mieć związek z ustawieniami telefonu, gdzie powiadomienia push mogą być domyślnie wyłączone. Sprawdź ustawienia w telefonie.

Możesz również spróbować odinstalować i zainstalować ponownie aplikację. Przy pobieraniu wyraź zgodę na otrzymywanie powiadomień push.

Jeżeli nadal nie będziesz otrzymywał powiadomień, to możesz złożyć reklamację, aby wyjasnić sytuację.

 

Reklamację złożysz:

  • przez usługę ING BankOnLine (zakładkaWiadomości/Nowa wiadomość, jako rodzaj wiadomości wybierz: Reklamacja),
  • przez formularz reklamacji,
  • telefonicznie,
  • w oddziale banku.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 61 (54 065 wyświetleń)

Re.: Brak powiadomień push.

Wykonałem wszystkie operacje polecane przez Was. Odinstalowałem aplikacje i po ponownym zainstalowaniu sprawdziłem powiadomienia aplikacji. Zobaczymy czy zadziała.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
tomekw1965
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-01-2016
Wiadomość 5 z 61 (54 061 wyświetleń)

Re.: Brak powiadomień push.

Już wszystko działa! Dziękuję.

Dziś zobaczyłem nową wersję systemu bankowego. JAK NARAZIE BRAWO!!!

Jest wszystko co chciałem mieć.

 

Odpowiedz
0 Lajków
tomekw1965
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
07-01-2016
Wiadomość 6 z 61 (54 052 wyświetleń)

Re.: Brak powiadomień push.

Cieszę się, że mogłam pomóc Emotikon: Szczęśliwy Dziękuję również za opinię o naszej nowej bankowości. Jeżeli będziesz miał jakieś propozycje, to napisz do nas.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 7 z 61 (54 031 wyświetleń)

Brak powiadomień PUSH

Witam.

Posiadam w Państwa Banku konto Direct i korzystam z bankowści internetowej. W ostatich dniach zauważyłem brak powiadomień PUSH na zdefiniowanych urządzeniach. Aplikacje mobilną posiadam na dwóch telefonach i na obu nie działają powiadomienia. Aplikacja była odinstalowywyana i ponownie telefony były dodawane jako zaufane urządzenia. To sam jest na koncie żony , która także korzysta z aplikacji mobilnej. Przez rok odkąd działają powiadomienia PUSH nie było problemu, pojawił sie w 2016 roku.

 

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Xander
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
26-11-2015
Wiadomość 8 z 61 (41 559 wyświetleń)

Re.: Brak powiadomień PUSH

Mogły występować opóźnienia w wysyłce powiadomień, ale obecnie wszystko powinno działać prawidłowo.
Jeśli nie to zadzwoń 32 357 00 10.

Odpowiedz
0 Lajków
MateuszO
Były moderator
Były moderator icon
25
9
04-09-2015
Wiadomość 9 z 61 (41 539 wyświetleń)

powiadomienia PUSH

Po zainstalowaniu aplikacji na nowym telefonie, mam problem z powiadomieniami PUSH. Pojawiają się tylko powiadomienia o przelewach obciążających na koncie, brak zupełnie powiadomień o transakcjach uznaniowych i wypłatach z bankomatu. Proszę o pomoc z rozwiązaniu problemu.

Odpowiedz
0 Lajków
GosiaCich
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-02-2016
Wiadomość 10 z 61 (41 816 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy