Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

"(...) ale noe rozumiem arogancji i odpowiedzi jakbym rozmawiał z automatem" - o to to!

Przejrzałem wątek na forum i tweety, od 2017, z uśmiechem "analizujemy różne metody płatności i rozważamy wprowadzenie". Z początku ok, ładna PRowa odpowiedź. Ale serio, nawet w dzień wprowadzenia usługi u tylu innych banków? I ten PR z Blikiem, "możecie wygodnie i szybko ... ", tyle razy, nawet po tym, jak to rozwiązanie było skrytykowane.

Ciekawe, że z tego "analizowania" wyszło, że nie warto wprowadzać, a konkurencja się zdecydowała. Ciekawe też, jak to wyjdzie w większej skali, ile użytkowników bank na tej decyzji stracił. Ja zostanę, uważam, że ING ma jedną z lepszych (jak nie najlepszą), apkę mobilną i webową, tym bardziej nie rozumiem zlekceważenia jednej z "ważniejszych", nowoczesnych metod płatności.

Odpowiedz
0 Lajków
emtomek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
19-06-2018
Wiadomość 101 z 573 (7 756 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Witajcie !
Z mojego doświadczeni z ING nie przewiduje szybkiej decyzji w sprawie płatności. Przekonałem się o zaangażowaniu Banku w sprawy klientów kiedy to przestały działać powiadomienia pusch kart kredytowych ING sprawę załatwiano opad pół roku gdzie w między czasie były dwie lub trzy naprawy systemowe .... Ja osobiście czekam do września jeśli sprawa się nie wyklaruje przechodzę z byłem dk Raiffaisena
Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 102 z 573 (7 730 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Zadzwoniłem przed chwilą na infolinię do BGZ i BZWBK.

Sporo ludzi dzwoni bo czekałem po kilkanaście minut. Zapytałem o Apple Pay i przeniesienie rachunku to dowiedziałem sie że sporo osób dzwoni i chce przenieść rachunek.

Odpowiedzi były z uśmiechem a więc klienci jednak przechodzą. Mają tego świadomość że ruch im się zrobił. Zobaczymy jak na koniec miesiąca ing wyjdzie w zestawieniu odchodzących klientów.

Odpowiedz
0 Lajków
Krzysiek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
19-06-2018
Wiadomość 103 z 573 (7 573 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Witam !
Oj myśle że może czerwiec
Okazać się trudnym miesiącem dla ING
Posiadam ror i kredytowej w Raiffaisenje dziś wprowadzili aktualizacje mobilnego portfela Apple Pay zadziałał bez problemu
Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 104 z 573 (7 499 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Czyli reasumując, ING nie planuje wprowadzać usługi równie wygodnej (o ile nie wygodniejszej) co karta zbliżeniowa bo "promuje" płatności BLIKIEM które w zwykłym sklepie (o ile są w nim w ogóle możliwe) są bardziej skomplikowane niż płatność kartą z wpisaniem PIN'u jednocześnie, o dziwo, umożliwiając płatności przez Google Pay. Gratuluję pomysłu. Z tego co widać, jest bardzo dużo klientów którzy czekają na tę właśnie usługę a ING dzielnie ich ignoruje. Praktycznie cała konkurencja albo już wprowadziła albo zapowiedziała wprowadzenie ApplePay a ING dzielnie zostaje w tyle i traci klientów. Szacuneczek 

Odpowiedz
0 Lajków
Michal7
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-06-2018
Wiadomość 105 z 573 (7 480 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Mnie nie przeszkadza. Podjąłem męską decyzję. Odchodzę.
Odpowiedz
0 Lajków
Krzysiek2
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
19-06-2018
Wiadomość 106 z 573 (7 468 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Ponawiam pytanie......"Jaki argument skłonił Was do nie wprowadzania Apple Pay?"

Odpowiedz
0 Lajków
alucky
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
49
7
18-06-2018
Wiadomość 107 z 573 (7 452 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Więc dołączam i ja...

Specjalnie założyłem to konto w społeczności ING, aby dodać swoje 3 grosze.

Również jestem wieloletnim (chyba od 2006 roku) użytkownikiem wielu produktów ING... od ROR, przez OKO , aż do kart kredytowych...

Niestety decyzja banku o niewprowadzeniu Apple Pay również zmusza mnie zmiany banku, mnie jak również mojej żony. Zabieramy wszystkie środki i przenosimy je do mBanku.

Najbardziej żenujące są wciąż te same odpowiedzi moderatora... jak już ktoś wcześniej zauważył, to tak jakby ktoś gadał z automatem, a nie żywym człowiekiem.

Rozumiem BLIKA, sam czasem z niego korzystam, ale nie można porównywać BLIKA do Apple Pay... Apple Pay jest wiele, wiele razy wygodniejsze niż BLIK

Może i przez pewien czas będę czuł brak aplikacji mobilnej ING, bo jest wygodna, ale jestem pewien, że do mBankowej również się przyzwyczaję.

 

ING uważam i pewnie nie jako jedyny, że popełniliście błąd, duży błąd.

aksal
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
4
19-06-2018
Wiadomość 108 z 573 (7 388 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Miałem się nie odzywać ale postanowiłem jednak zabrać głos.. Brak usługi Apple Pay to porażka na całej linii nawet Nest Bank ją zaoferował. Rozumiem, że przed wejściem usługi nie mogliście podawać informacji no ale na dzień dzisiejszy jakieś konkrety można by było podać a nie powtarzać jak mantrę macie BLIK.. No lecę pędzę płacić BLIK w sklepie wydłużając czas obsługi gdy szybciej będzie wyjąć kartę... Pytałem jakiś czas temu o to kiedy wprowadzicie i czy w ogóle możliwość opłacania faktury (TV, telefon) za pomocą QR kodu usłyszałem to samo co do Apple Pay analizujemy. Analizujcie dalej ale bez mojej osoby byłem u Was krótko i liczyłem na dłuższą współpracę no ale niestety nie będę zmieniać telefonu dlatego, ze bank faworyzuje jednych klientów dając im możliwość płacenia telefonem a innym nie... Pora się obudzić i zacząć działać. A wmawianie nam żebyśmy płacili BLIK w sklepach sobie darujcie BLIK nadaje się do zakupów online ale na pewno nie do płacenia w ,,terenie".... Szkoda wielka szkoda że olaliście głos klientów...

mario94
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
19-06-2018
Wiadomość 109 z 573 (7 065 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
Aplikacje mają bardzo dobrą. Przejrzystą, czytelną, funkcjonalną. Większość funkcji konkurencji ma swój odpowiednik. Blik bez konieczności logowania - super.

Do ING „sprowadził” mnie kredyt hipoteczny (w momencie brania bezkonkurencyjna oferta), jednak szybko się przekonałe że ING to wygoda, głównie za sprawą apki i fajnego wdrożenia choćby BLIKa. Tak naprawdę do czasu rozmów o starcie Apple Pay nie było powodów do narzekania. Szczerze powiedziawszy myślałem że skoro ING poza granicami Polski taką usługę oferuje kwestią formalną jest wprowadzenie jej u nas. Nie muszę pisać jak wielkim zawodem okazała się nie tylko informacja, że ING nie znajduje się na liście „early adopters”, ale nie wiadomo czy w ogóle trafi na listę „adopters”. Niemożności nie wziąć pod uwagę faktu że banki uznawane za bardziej konserwatywne lub ostrożne znajdują się na tej liście.

Jak wspomniałem wcześniej chwilowo nie zamierzam migrować, jednak obserwuję rynek usług i jeżeli trafi się opcja bardziej opłacalna, do tego oferująca usługi jakich potrzebuję, kwestię aneksowania umów bankowych już przerabiałem Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
MichalSK84
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
7
13-06-2018
Wiadomość 110 z 573 (7 060 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy