Odpowiedz

Re: Re.: Apple Pay

Odpowiedz
0 Lajków
pawelratajczak
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
17-06-2018
Wiadomość 51 z 573 (15 730 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Dlatego wydaje mi się, że ING odczeka trochę i wprowadzi Apple Pay we wrześniu.
krzysztof1506
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
3
31-01-2017
Wiadomość 52 z 573 (15 723 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Naprawdę jestem bardzo zawiedziony... Jak pojawiły się pierwsze konkretne informacje o Apple Pay w Polsce i była mowa o pięciu bankach, byłem przekonany że ING będzie jednym z nich, a tu taki ZONK.... Słabo, bardzo słabo. Zawiodłem się. Rozważam BZ WBK i BGŻ, czy ktoś może powiedzieć mi, który z tych banków ma bardziej intuicyjną aplikację na iPhona?

Odpowiedz
0 Lajków
TheKendzior
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
15-06-2018
Wiadomość 53 z 573 (15 722 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Rozwijamy funkcjonalności w Moje ING, niebawem udostępnimy możliwość uruchomienia płatności kartą Visa zbliżeniowa w telefonie. Wkrótce poinformujemy o wdrożeniu. Klienci z systemem IOS mogą korzystać z płatności mobilnych BLIKIEM oraz z możliwości realizowania przelewów na telefon BLIK.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 54 z 573 (15 581 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Szanowni, 

 

nie jestem Waszym klientem od dawna. Przeniosłem się jednak z całym "swoim finansowym majdanem" do ING licząc, że będę miał w Was partnera - instytucję, która nie rzuca się na każda technologię, promocję, ale słucha swoich klientów…

i rozumiem, że wdrożenie np. ApplePay to jest inwestycja wymagająca analizy i oszacowania kosztów itp. ALE… czy nie warto zapytać klientów - czy chcą nowej technologi, nowej metody płatności? Czy "szybka ankieta" lub inna forma kontaktu nie przyniesie informacji, która będzie dla Was wyznacznikiem wejścia w nowość? a relacje z klientami przez takie działanie nie przyniosą Wam korzyści? 

 

…do przemyślenia. 

Odpowiedz
0 Lajków
OsobiścieToJa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-06-2018
Wiadomość 55 z 573 (15 511 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Tylko, że nie wszędzie można blikiem płacić....niestety Emotikon: sfrustrowany

Odpowiedz
0 Lajków
alucky
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
49
7
18-06-2018
Wiadomość 56 z 573 (15 464 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]
Niby ok, ale jak pisali przedmówcy, BLIK nie zawsze jest rozwiązaniem, nie zawsze jest możliwość skorzystania z tej formy płatności.
Niestety, jak bardzo niesprawdzają się autorskie rozwiązania najłatwiej przekonać się w podróży. Przykład: niespełna dwa lata temu, road trip USA, 4 osoby, różne banki i ilość odrzuconych transakcji była niesamowita. Co gorsza nie było reguły. Za jednym razem tankowanie za pośrednictwem debetówki ING przeszło bez pudła, ale biletów na metro już kupić się nie udało - tu zadaniu sprostała karta mBank, która niestety wysiadła w ekologicznym supersamie. Wspomnienie o BLIKu prawdopodobnie wywołałoby u lokalsów mikro-zawał, tudzież spojrzenie jak na załoganta USS Enterprise teleportującego się na oczach kasjera. Gotówka? Proszę bardzo o ile chce się zapłacić drakońskie prowizje. Karta kredytowa działa bez pudła, jednak system zabezpieczenia (?) w kraju wujka sama ma więcej dziur niż ser szwajcarski i niestety, 3 tygodnie po powrocie do Polski „zakupiliśmy” mnóstwo drobiazgów w Vegas. Szczęście w nieszczęściu karta została wydana przez bank Szwedzki i ubezpieczona, dzięki czemu środki szybko wróciły na konto, co by było u nas strach pomyśleć. Niestety nie posiadałem wtedy Revoluta który zapewne rozwiązałby większość problemów, jednak to kolejny plastik w portfelu.
Teraz Apple Pay, system zunifikowany, występujący i działający w kilkudziesięciu krajach, każda transakcja wymagająca autoryzacji właściciela (choćby odciskiem palca) - szybki, nowoczesny, bezpieczny. Oszczędziłby nam mnóstwo czasu i nerwów. Walkę rozwiązania mają sens, integrujące dany ekosystem, czy nawet daną instytucję bankową (ING w niektórych krajach od dawna ma tąbusługę w portfolio).
Co do sytuacji rynkowej, nie mam wątpliwości że usługa się przyjmie. Powtarzam się jak zdarta płyta ale jest najzwyczajniej w świecie wygodna. Telefon niemal zawsze nosi się przy sobie (o zegarku nie wspominając) a sprzęt Apple nie odcina się już ceną od Androida. Do tego zunifikowana i bezpieczna, wykorzystując jedną z prężniej rozwijających się gałęzi - technologie mobilne. Takie rzeczy po prostu łapią - BLIK, Android Pay. Nie widzę przeszkód żeby i Apple Pay popłynęło ma fali obecnych trendów.
Odpowiedz
0 Lajków
MichalSK84
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
21
7
13-06-2018
Wiadomość 57 z 573 (15 331 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Ja niedawno po 11 latach zrezygnowałem z ING właśnie z powodu Apple Pay. Zaczęło się od coraz wyraźniejszych sygnałów, że ING nie zamierza wprowadzać Apple Pay – zacząłem więc przeglądać oferty innych banków. Znalazłem mocno konkurencyjną, w dodatku w sensownym banku, który wprowadzi Apple Pay w pierwszym rzucie. Zamknąłem wszystkie konta w ING i nie żałuję. Choć muszę przyznać, że aplikację mobilną mieli lepszą (wiem, że niektórzy na nią narzekają, ale ja nigdy nie miałem powodu). 

Reasumując, jestem przekonany, że ING odczuje decyzję o wstrzymaniu się z Apple Pay, właśnie w postaci odejścia klientów – myślę, że nie jestem tu wyjątkiem.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 58 z 573 (15 256 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

[ Edytowane ]

Z całym szacunkiem, ale proponowanie klientom iOS płatności Blikiem zamiast Apple Pay jest delikatnie mówiąc niepoważne. Jak widać z innych komentarzy nie jestem jedyną osobą, która wobec braku zainteresowania banku wprowadzeniem tej usługi szuka innych rozwiązań. Ja już otworzyłem rachunek w banku który wprowadza Apple Pay, póki co poczekam do września i będę przelewał tam część środków tylko do płatności mobilnych, ale jeśli we wrześniu kolejne banki będą wprowadzać tę usługę a wy nie, to razem z żoną przenosimy wszystkie środki i obydwie wypłaty. Prawo rynku, sorry. 

Odpowiedz
0 Lajków
stalkerkogut
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
18-06-2018
Wiadomość 59 z 573 (15 057 wyświetleń)

Re: Re.: Apple Pay

Kilku moich znajomych właśnie zrezygnowało z usług ING ze względu na apple pay. Ja nie zamierzam zmieniać telefonu żeby nim płacić i ułatwić sobie życie, wolę zmienić bank. Będzie szybciej i wygodniej. Zostaliście w tyle za niszowymi bankami, które mają wprowadzić tą usługę w pierwszym rzucie. Tak jak w poście wyżej....sorry prawo rynku
alucky
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
49
7
18-06-2018
Wiadomość 60 z 573 (15 040 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy