Aplikacja mobilna

Odpowiedz

[Android] Wirtualna karta VISA kontra Mastercard

Witam. Od wczoraj można tworzyć w aplikacji Moje ING w systemie Android wirtualną kartę VISA do karty plastikowej VISA zbliżeniowa. Od dłuższego czasu można było stworzyć wirtualną kartę Mastercard do wybranego konta. Jakie są różnice pomiędzy tymi wirtualnymi kartami?

Odpowiedz
0 Lajków
nismo
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
3
06-07-2017
Wiadomość 1 z 4 (14 981 wyświetleń)

Re.: [Android] Wirtualna karta VISA kontra Mastercard

Chciałam dziś włączyć płatność zbliżeniową telefonem dla karty Visa w aplikacji mobilnej, ale pojawia się komunikat "Funkcja niedostępna" - nie mogę aktywować płatności, pomimo tego, że usługa została wcześniej włączona. Czyściłam już pamięć podręczną, NFC i dane są włączone, ING Mobile jest ustawiona jako aplikacja domyślna do płacenia telefonem, ale nadal nic - czy ma na to wpływ aktywna karta "Mastercard w telefonie" do płatności zbliżeniowych? Czy powinna zostać wpierw wyłączona? W załączniku zrzut z aplikacji - po wybraniu "Aktywuj płatność" pojawia się komunikat "Funkcja niedostępna"

Alexandrine
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
8
30-01-2017
Wiadomość 2 z 4 (14 967 wyświetleń)

Re: [Android] Wirtualna karta VISA kontra Mastercard

@nismo Nowa funkcja pozwalająca na płatności telefonem polega na stworzeniu wirtualnego tokena dla karty w telefonie użytkownika. Jest on przypisany do karty płatniczej, która jest już wydana fizycznie czyli Visa Zbliżeniowa. Można powiedzieć, że to swego rodzaju kopia tej karty umieszczona w telefonie. Główna różnica to oczywiście organizacja płatnicza oraz brak konieczności zamawiania dodatkowej karty do konta. Możesz też korzystać z kart zamiennie według własnego uznania przełączając się miedzy nimi w swojej aplikacji mobilnej.

@Alexandrine Przez nasze forum ciężko mi jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ nie mam tu wglądu do danych w naszym systemie. Sprawdź proszę czy w swojej karcie Visa Zbliżeniowa masz włączone płatności zbliżeniowe. Bez nich nie dasz rady aktywować tej metody płatności. Jeżeli to nic nie zmieni to proszę skontaktuj się z nami telefonicznie 32 357 00 69. Nasi specjaliści sprawdzą dla Ciebie co może być tego powodem. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 3 z 4 (14 860 wyświetleń)

Re: [Android] Wirtualna karta VISA kontra Mastercard

Wyczerpującą odpowiedź odnośnie różnic w wirtualnych karta VISA i Mastercard znalazłem na stronie ING. Infografika w załączeniu.

Odpowiedz
0 Lajków
nismo
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
3
06-07-2017
Wiadomość 4 z 4 (14 737 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy