Odpowiedz

Re.: Android Pay

Nie przesadzaj. Aplikacja mobilna istnieje i już jest całkiem przyjemna w obyciu.

Inne banki też nie mają HCE (w zasadzie tylko 1 lub 2 mają). Android Pay też jest obsługiwane tylko przez 3 banki na chwilę obecną (albo 4).
Tymcio
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 7
Wpisy: 36
Wiadomość 21 z 44 (2 386 wyświetleń)

Masz rację, aplikacja działa już całkiem nieźle, choć przydałoby się jeszcze kilka funkcji.

Jednak nie mogę zgodzić się z tym co napisałeś nt HCE:

"Inne banki też nie mają HCE (w zasadzie tylko 1 lub 2 mają)."

Banki które obsługują HCE:

* Euro Bank

* PKO BP

* Pekao

* BZ WBK

* Getin Bank

* Raiffeisen Polbank

* SGB

Zatem tylko 1 lub 2 mają? 

Odpowiedz
0 Lajków
stomqx
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Lajki: 0
Wpisy: 3
Wiadomość 22 z 44 (2 308 wyświetleń)

Euro Bank nie ma. No i ING już niedługo do nich dołączy, więc nie wiem o co ta złość...
Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wiadomość 23 z 44 (2 305 wyświetleń)

Może i jest więcej banków które mają w swojej ofercie płatności HCE, ale daleko im do ING.

Jestem z tym bankiem związany 13 lat i z całą pewnością mogę powiedzieć że jest to bank który podąża za aktualnymi trędami, często wprowadzając innowacyjne rozwiązania.

Ponadto jest bardzo stabilny jeśli chodzi o niewygórowane opłaty.

Android Pay to nowość na naszym rynku, nie wiadomo czy się przyjmie. Moim zdaniem wprowadzenie własnych płatności HCE to lepsze rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
mczekaj
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wpisy: 12
Wiadomość 24 z 44 (2 304 wyświetleń)

[ Edytowane ]
Odpowiedz
0 Lajków
stomqx
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Wpisy: 3
Wiadomość 25 z 44 (2 248 wyświetleń)

Zastanawiam się jak możesz porównać rozwiązanie takiego giganta jak Google wspierane w wielu krajach przez banki kontra własną aplikacja HCE, gdzie tu porównanie, gdzie uniwersalnosc rozwiązania.

Plus to ze nie ma się co zastanawiac nad 'przyjęciem' Android Pay, nowoczesne, latwe w obsłudze, popularne w krajach rozwiniętych a dodatkowo już od dawna dzialajace. Po co wymyślać koło na nowo skoro to już działa?
Odpowiedz
0 Lajków
destroyerpl
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 2
Wpisy: 2
Wiadomość 26 z 44 (2 224 wyświetleń)
Highlighted

Z HCE to podejrzewam, że oni nie mogą sobie poradzić z tym jak płacić offline jak to jest w innych aplikajcach bankowych, bo moje ing działa tylko online. I jezeli nie rozwiążą tego problemu, to wprowadzając HCE w aplikacji bedą daleko za resztą. Nie bedziesz miał zasiegu w sklepie i będziesz mógł zapomnieć o całej tranzakcji. Apropo Android Pay, to trzeba być tumanem, żeby nie wierzyć w sukces tej aplikacji, która jest skazana na sukces. Podejrzewam, ze jak wejdzie do Polski Samsung Pay, to wszyscy posiadający telefon tej firmy, jak np. ja, na pewno bedą z niej korzystali, bo można placić nie tylko prze NFC, ale rownież przez czytnik magnetyczny, a jeszcze sporo jest takich terminali, jak choćby samoobsluga w Tesco. Pod wieloma wzgledami ING wyprzedza inne banki, ale pod wzgledem nowych technologi placenia, grzeje tyły. A sądzę, ze aplikacja moje ing jeszcze dlugo będzie miała dużo do życzenia względem sprawnego działania. Jest duzo lepiej w wersji 2.0.1, ale jeszcze długa droga przed nią. I nie ma sie dziwić odpowiedzią konsultantów, ze dziękują za opinię i cały czas pracują nad jej udoskonaleniem, bo w sumie co mają pisać. Pewnie i tak już sami są rozgoryczeni całą sytuacją i że wszystko tak sie ciągnie długo.

Odpowiedz
0 Lajków
Tomecki
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 6
Wpisy: 8
Wiadomość 27 z 44 (1 898 wyświetleń)

No cóż... na razie to będę się cieszył, jeśli HCE zacznie działać wyłącznie online - ale będzie działać. Potem będzie czas na dopracowywanie...
Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wiadomość 28 z 44 (930 wyświetleń)

Wczoraj zapomniałem portfela na siłownię., z paniami w recepcji jakoś poszło 😀, no ale w sklepie miałem tylko telefon i kupić nic nie mogłem, a czemu ? Bo bank jeszcze nie wprowadził android Pay? Czy ktoś zna jakiś przybliżony termin wprowadzenia tej opcji?
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Wpisy: 10
Wiadomość 29 z 44 (684 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Jeżeli masz tylko telefon i naszą aplikację mobilną to możesz płacić kodami BLIK. Najpierw planujemy wprowadzić płatności mobilne HCE.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
Lajki: 64
Wpisy: 276
Wiadomość 30 z 44 (659 wyświetleń)