Odpowiedz

Re.: Android Pay

Nie przesadzaj. Aplikacja mobilna istnieje i już jest całkiem przyjemna w obyciu.

Inne banki też nie mają HCE (w zasadzie tylko 1 lub 2 mają). Android Pay też jest obsługiwane tylko przez 3 banki na chwilę obecną (albo 4).
Tymcio
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
Lajki: 16
Wpisy: 115
Wiadomość 21 z 86 (7 266 wyświetleń)

Masz rację, aplikacja działa już całkiem nieźle, choć przydałoby się jeszcze kilka funkcji.

Jednak nie mogę zgodzić się z tym co napisałeś nt HCE:

"Inne banki też nie mają HCE (w zasadzie tylko 1 lub 2 mają)."

Banki które obsługują HCE:

* Euro Bank

* PKO BP

* Pekao

* BZ WBK

* Getin Bank

* Raiffeisen Polbank

* SGB

Zatem tylko 1 lub 2 mają? 

Odpowiedz
0 Lajków
stomqx
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Lajki: 0
Wpisy: 4
Wiadomość 22 z 86 (7 188 wyświetleń)

Euro Bank nie ma. No i ING już niedługo do nich dołączy, więc nie wiem o co ta złość...
Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
Wiadomość 23 z 86 (7 185 wyświetleń)

Może i jest więcej banków które mają w swojej ofercie płatności HCE, ale daleko im do ING.

Jestem z tym bankiem związany 13 lat i z całą pewnością mogę powiedzieć że jest to bank który podąża za aktualnymi trędami, często wprowadzając innowacyjne rozwiązania.

Ponadto jest bardzo stabilny jeśli chodzi o niewygórowane opłaty.

Android Pay to nowość na naszym rynku, nie wiadomo czy się przyjmie. Moim zdaniem wprowadzenie własnych płatności HCE to lepsze rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
mczekaj
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 1
Wpisy: 16
Wiadomość 24 z 86 (7 184 wyświetleń)

[ Edytowane ]
Odpowiedz
0 Lajków
stomqx
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Lajki: 0
Wpisy: 4
Wiadomość 25 z 86 (7 128 wyświetleń)

Zastanawiam się jak możesz porównać rozwiązanie takiego giganta jak Google wspierane w wielu krajach przez banki kontra własną aplikacja HCE, gdzie tu porównanie, gdzie uniwersalnosc rozwiązania.

Plus to ze nie ma się co zastanawiac nad 'przyjęciem' Android Pay, nowoczesne, latwe w obsłudze, popularne w krajach rozwiniętych a dodatkowo już od dawna dzialajace. Po co wymyślać koło na nowo skoro to już działa?
Odpowiedz
0 Lajków
destroyerpl
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 2
Wpisy: 2
Wiadomość 26 z 86 (7 104 wyświetleń)
Highlighted

Z HCE to podejrzewam, że oni nie mogą sobie poradzić z tym jak płacić offline jak to jest w innych aplikajcach bankowych, bo moje ing działa tylko online. I jezeli nie rozwiążą tego problemu, to wprowadzając HCE w aplikacji bedą daleko za resztą. Nie bedziesz miał zasiegu w sklepie i będziesz mógł zapomnieć o całej tranzakcji. Apropo Android Pay, to trzeba być tumanem, żeby nie wierzyć w sukces tej aplikacji, która jest skazana na sukces. Podejrzewam, ze jak wejdzie do Polski Samsung Pay, to wszyscy posiadający telefon tej firmy, jak np. ja, na pewno bedą z niej korzystali, bo można placić nie tylko prze NFC, ale rownież przez czytnik magnetyczny, a jeszcze sporo jest takich terminali, jak choćby samoobsluga w Tesco. Pod wieloma wzgledami ING wyprzedza inne banki, ale pod wzgledem nowych technologi placenia, grzeje tyły. A sądzę, ze aplikacja moje ing jeszcze dlugo będzie miała dużo do życzenia względem sprawnego działania. Jest duzo lepiej w wersji 2.0.1, ale jeszcze długa droga przed nią. I nie ma sie dziwić odpowiedzią konsultantów, ze dziękują za opinię i cały czas pracują nad jej udoskonaleniem, bo w sumie co mają pisać. Pewnie i tak już sami są rozgoryczeni całą sytuacją i że wszystko tak sie ciągnie długo.

Odpowiedz
0 Lajków
Tomecki
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 7
Wpisy: 8
Wiadomość 27 z 86 (6 778 wyświetleń)

No cóż... na razie to będę się cieszył, jeśli HCE zacznie działać wyłącznie online - ale będzie działać. Potem będzie czas na dopracowywanie...
Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
Wiadomość 28 z 86 (5 810 wyświetleń)

Wczoraj zapomniałem portfela na siłownię., z paniami w recepcji jakoś poszło 😀, no ale w sklepie miałem tylko telefon i kupić nic nie mogłem, a czemu ? Bo bank jeszcze nie wprowadził android Pay? Czy ktoś zna jakiś przybliżony termin wprowadzenia tej opcji?
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Lajki: 1
Wpisy: 26
Wiadomość 29 z 86 (5 564 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Jeżeli masz tylko telefon i naszą aplikację mobilną to możesz płacić kodami BLIK. Najpierw planujemy wprowadzić płatności mobilne HCE.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
Lajki: 98
Wpisy: 412
Wiadomość 30 z 86 (5 539 wyświetleń)